1. Anasayfa
 2. DRONE

HUBSAN ZINO H117S DRONE ÖZELLİKLERİ

HUBSAN ZINO H117S DRONE ÖZELLİKLERİ
0

Selam dostlar! ✋ DJI SPARK’la geçen 1 yıldan sonra yeni cihazları denemenin vakti gelmişti. Yepyeni cihazlarım ile drone rehber videolarına verdiğim birkaç aylık aradan sonra tekrar karşınızdayım. Cihazlar diyorum evet çünkü başka bir marka daha şuan yolda ve TR’de ilk kutu açılışını gene hep beraber yapacağız diye tahmin etmekteyim. Bugünkü konumuz Hubsan Zino.

DJI’dan farklı ürün kullanmak istediğimi son videolarımda ara ara belirtmiştim takip edenleriniz hatırlar belki, sebebi memnun olmamak değildi. Lakin farklı markaları tecrübe etmek istiyordum. Tabi ki sokağa atılacak param yoktu ve bu yeni dronların verdiğim parayı hak ettiklerini düşündüğüm için inceleme kararı aldım.

Gönlümde yatan cihaz hala TR’de yok ama şuanda ne ona ayıracak bir bütçe ne de yurtdışından benim için getirecek bir aracı da yok maalesef.

NEYSE!!

Karşınızda HUBSAN ZINO!! Dünyanın en fazla drone satan markalarından biri olmasına karşın şirket bilinirliği olarak DJI gerisinde kalmış olsa da sanırım onlar da bunun farkına vardı ki artık klasman yükseltmeye karar verdiler. Bu gazla ortaya koydukları yeni cihaz ZINO’da iyi bir iş çıkardıklarını düşünüyorum çünkü kağıt üzerindeki özellikler fiyatına göre kıyaslandığında EFSANE kategorisine girecek cinsten.

Ben de hemen youtube’da rehber videolarına başladım ve aşağıda ilk videom olan kutu açılışı ve ön incelemeyle cihazı yakından tanıtıyorum.

Kafanızda canlandırmanız adına DJI’ın Mavic Pro segmentinde bir drone olduğunu söyleyebilirim. Tabi ki birebir aynı özellikler yok ama aradaki 4-5bin’lik farka değecek artılar yok diye düşünüyorum Mavic’te.

HUBSAN ZINO ÖZELLİKLER

Hepsinden önce katlanabilir dizayn oldukça kompakt ve taşınabilir kılıyor cihazı. 23 dakikayı aşan uçuş süresiyle de ön plana çıkmakta. Dronlarda 20 dakika üzeri uçuş gerçekten önemli zira zaten süre hem çok hızlı geçiyor anlamıyorsunuz hem de batarya ömrü azalmasın diye %30 seviyesine düşünce indirme durumunda kalıyoruz ki bu da zaten uçuş süremizi kısaltan bir durum. Dolayısıyla 23 dakikalık uçuş süresi oldukça ideal olmuş.


Gimbal’da 3 aks(eksen) stabilizatörü var ve 0-90 derece arası hareket edebilmekte(f/2.2). Bu açıdan DJI Mavic segmentiyle aynı diyebiliriz. 3 planda da görüntü sabitleyebiliyor yani. Aynı zamanda gimbaldaki gyroscope DJI’ın kullandığının aynısı ki bu fiyata böyle bir kalite koymaları çok çok iyi olmuş. Koruyucusu ile geliyor gimbal ve gerçekten çok sıkı bir şekilde muhafaza edilmiş durumda, sağlam hissi veriyor.


4k(30fps), 2k(30fps), 1080p(30/60fps) ve 720p(30/60fps) video çekim kalitesine sahip. 12 megapixel kamerasıyla da oldukça net fotoğraflar çekilebilmekte. Panorama özelliği sayesinde fotoğraf zevkini de katlayan sonuçlar ortaya koymakta.


Optik sensörleri yok bu cihazın sonik dalga sensörleri mevcut. Dolayısıyla engel tanıma, engelleri algılama ve durma durumu DJI’daki gibi olmasını beklemeyin. Fakat bu emniyetsiz anlamına gelmemekte. Kaza önleme modu var çünkü.


Follow me(takip), POI(orbit mode), Linefly mod(sabit düzlemde uçuş) ve Waypoint(haritalama) modu bulunmakta. Özellikle waypoint olması çok iyi ve her türlü ayarlamaları yapıp uçuşu drona bırakıyorsunuz o sizin komutlarınızla uçuyor. Keyifli bir özellik her dronda bulunmaz.


Başsız mod (headless mode) sayesinde dronun tüm kontrolü size bırakılabiliyor ki gene bu da piyasadaki birçok dronda olmayan bir özellik.


Kumanda DJI kadar olmasa da kaliteli bir his veriyor, antenler ise DJI’ın aksine birçok yöne hareket edebilmekte ama bir kilitleme mekanizması yok, üst üste koyuyorsunuz. En güzel özelliği alttan açılan yaylı sistem sayesinde telefonu çok rahat koyabilme imkanı tanımakta. Oldukça akıllıca bir tasarım olmuş ve güven veren telefonunuzu her yönden tutan bir sistem eklemişler.

Eksi yönü

Sevmediğim özelliği batarya 3 saatte doluyor. DJI’ın aksine çoklu batarya olanağı yok maalesef. Belki aksesuar olarak satarlar ama şuanda öyle bir durum da gözükmüyor. Her bataryayı tek tek doldurabiliyorsunuz eğer ek bataryanız varsa. Bu da uzun bir süre demek.

HUBSAN ZINO güncellemeler ve cihaz hakkında tüm detaylı bilgileri youtube kanalımda anlatıyorum video seri halinde. Ziyaret etmeyi unutmayın. Aşağıya linki bırakıyorum ??

HUBSAN ZINO youtube oynatma listem

HEPİNİZE KAZASIZ VE GÜVENLİ UÇUŞLAR DİLERİM… ?

BU MAKALEYE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • 0
  tebrikler
  Tebrikler
 • 0
  muhte_em
  Muhteşem
 • 0
  hahaha
  Hahaha
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir