Spark Pervane Değişimi Nasıl Yapılır?

dji-spark-pervane-degisimi

DJI SPARK’ın pervanelerini nasıl değiştirebileceğimizi göstereceğim. Zaten oldukça basit. Burada önemli olan hadise değiştirirken üzerindeki çizgilere dikkat etmeniz. Malumunuz drone havada dururken pervanelerin hepsi aynı açıda ve yönde bulunmuyor. Spark pervane değişimi oldukça basit aslında. Pervanelerin motora geçtiği bölümlerin ikisinde beyaz halka varken ikisinde yok. Ve de ucundaki çizgilere bakarsanız farklı yönü göstermekte. Değişim sırasında buna dikkat edin yeterli.

Spark pervane değişimi nasıl yapılır?

Pervaneleri motor kısmından tutarak aşağıya bastırın ve sağa ya da sola doğru çevirin klipslerden kurtulunca kanatlar boşa çıkacaktır ve böylelikle kolayca ayırabilirsimiz aşağıdaki gif’te gördüğünüz gibi;

Bu yöntemle hepsini yenileriyle değiştirebilirsiniz ya da pervaneler olmadan dronu çantada taşıma işlemini aynı şekilde sağlayabilirsiniz.

Bu arada olur ya tüm pervaneleri çıkardınız diyelim. Peki hangi köşelere beyaz halkalı pervaneler gelecek diye düşünebilirsiniz. Bunun için DJI firması bazı motorlar üzerine beyaz çizgiler koymuş. Beyaz çizgilerin olduğu köşelere beyaz halkaya sahip olan kanatlar gelecek.

Son olarak başta çıkardığımız şekilde yenilerini takarak sorunsuz bir uçuş sağlayabilirsiniz.

Özellikle deneyimsiz kullanıcılar için ilk uçuşlarında pervane koruyucuları da kullanmalarını öneririm. Tabi eğer fly more combo paketini aldıysanız.

Bir sonraki DJI SPARK rehberimizde görüşmek üzere hoşçakalın. (Youtube’dan destek olmayı unutmayın :D)

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık