1. Anasayfa
 2. DRONE

DJI Mavic 3: çıkış tarihi, fiyat, özellikler

DJI Mavic 3: çıkış tarihi, fiyat, özellikler
1

DJI Mavic 3 söylentiler:

DJI, 2019 yılındaki dolandırıcılık davaları, ABD – Çin ticaret savaşları ve tedarik zinciri aksamaları nedeniyle zorlu günler geçirmişti. Autel ve Skydio gibi rakipler ardı ardına yeni amiral gemisi dronlarını sızdırır olmuştu. Dolayısıyla 2020 yılı önemliydi, farklı dronların tanıtılması ve DJI Mavic 3 gelmesi gerekliydi.

Böyle de oldu aslında. DJI; Mavic Mini, Air 2 ve Matrice yeni modelleriyle arka arkaya çıkışlar yapmaya başladı. Fakat tüketicilerin en çok beklediği model hala piyasada değil. İşte o modelle ilgili tahminlere bakacağız şimdi.

mavic-3-drone

Olması muhtemel Mavic 3 özelliklerini sıralayalım:

 • Hasselblad kamera 4K/60 FPS (HDR)
 • ActiveTrack 3.0
 • Occupy 3.0
 • VisionSync 3.0
 • ADS-B AirSense özelliği
 • 10 sensör ile engel kaçınma özelliği

Açıkçası Autel ve Skydio dronelarını da inceledim youtube’da ama hala DJI daha iyi kamera kalitesi sunduğunu düşünmekteyim. Yeni dronda gimbalın Phantom 4 Pro’dan daha iyi olması bekleniyor.

Aynı zamanda yeni modelde M2’de olduğu gibi hem Pro hem de Zoom olarak farklı 2 model olması beklenirken gimbalların takıp çıkarılabilir olmasıyla Autel Evo 2 benzeri bir tasarım göreceğiz.

Skydio 2’nin aktif takip özelliğindeki başarısına, Autel Evo 2’nin uçuş süresindeki avantajına (40dk) ve 8K çözünürlük özelliğine baktığımız zaman Mavic 3 nasıl bir karşılık verecek merakla bekliyoruz.

Mavic Air 2 uçuş süresi yönünden şuan DJI’ın en iyi dronu (34 dk), yeni mavic kesinlikle bunu geçecek ve 40 dk olacağını düşünüyorum ben de. Alttaki resimde soldaki bataryanın M3‘e ait olduğu iddia ediliyor. Tabi ne kadar gerçek bilemeyiz.

dji-mavic-3-beklenti

Belki de “daha üretilmedi” batarya da nereden çıktı diye düşünüyor olabilirsiniz, ama emin olun Mavic 5 bile hazırdır şuan ;)

Ne zaman satışa çıkacak?

Şimdilik elimizdeki tahminler bunlarla sınırlı. Corona virusun etkisiyle çıkış zamanı geciken cihazın haziran ayından sonra tanıtılması bekleniyor. Hali hazırda Mavic Pro 2’nin satışları da dünya çapında kuvvetli bir şekilde devam ediyor. Sanırım M3 ile ilgili görseller sızdırılmadan bir tarih belirlememiz zor olacak.

DJI Mavic 3 fiyatı ne olacak?

1349 sterlin satış fiyatıyla çıkması bekleniyor. Yani yaklaşık 11.500 TL gibi bir rakama denk geliyor şuan ki kurda, ama tahminim TR fiyatı combo modeli 16-17 bin TL olacağı yönünde. Standart paket ise 12-13 bin TL civarı olacaktır diye düşünmekteyim.

Bekleyelim görelim, yeni bilgiler sızdıkça tekrar yazacağım.

Kırımsız uçuşlar…

BU MAKALEYE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • 7
  tebrikler
  Tebrikler
 • 2
  muhte_em
  Muhteşem
 • 0
  hahaha
  Hahaha
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. En gicik oldugum sey daha yeni vede ilk defa mavic air 2 aldim Yani ilk drohnum
  hemen 3 gelecek neyse önce bunun bi tadini cikarayim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir